Róże to jedne z najpopularniejszych i najpiękniejszych kwiatów w naszym kraju

Róże to jedne z najpopularniejszych i najpiękniejszych kwiatów w naszym kraju.

Możemy wyróżnić ponad 150 gatunków i odmian m.in. róże miniaturowe, okrywowe, bukietowe czy pnące. Dzięki swojej różnorodności i oryginalności każdy może zrobić wyjątkowy bukiet, czy kolorową kompozycję krzewów. Bardzo ważne jest, by wiedzieć jaką sadzonkę wybrać, w końcu ma ona zrobić wrażenie nie tylko na nas, ale także na innych.

W tym tekście przybliżymy Wam – co jest ważne przy zakupie sadzonek.

Po pierwsze zwróćmy uwagę na korzenie. O wiele lepiej kupować sadzonki w profesjonalnych punktach sprzedaży, ponieważ wtedy mamy pewność, że roślina będzie bardzo dobrze i zwarto ukorzeniona, dzięki czemu o wiele szybciej przyjmie się na gruncie.

Drugą istotną sprawą jest to, aby podczas wizyty w sklepie sprawdzić, czy sadzonka jest zdrowa i niezaatakowana przez szkodniki. Wśród najczęstszych chorób dotykających róże jest mączniak prawdziwy, który poraża nie tylko liście, ale również pędy i pąki. Ma postać plam pokrytych mączystą, watowata, białą grzybnią. Porażone liście marszczą się i zwijają ku dołowi, zabarwiając się na czerwono. Oprócz chorób róża narażona jest również na szkodniki. Najczęstszym nieproszonym gościem jest mszyca. Dzięki częstym obserwacjom łatwiej będzie ją wyeliminować, co przełoży się na mniejsze szkody.