Sadzonki z odkrytym systemem korzeniowym czy balotowane?

Sadzonki z odkrytym systemem korzeniowym czy balotowane?

Jak Państwo wiecie, w sklepie dostępnych jest kilka rodzajów róży. Jesienią do kupienia są zarówno młode rośliny z odkrytym systemem korzeniowym, jak i róże balotowane, których korzenie wraz z ziemią owinięte są siatką lub workiem jutowym. Oba rodzaje trzeba koniecznie sadzić od razu po zakupieniu, ponieważ korzenie nie mogą przeschnąć.Możemy też wybrać rośliny znajdujące się w pojemnikach lub doniczkach, które dostępne są w sklepach przez cały rok. Radzimy, aby wybór rodzaju róży był zależny od pory roku, w której chcecie Państwo zasadzić roślinę. Najczęściej krzewy róży z nagimi korzeniami umieszczamy w glebie jesienią, od drugiej połowy września do pierwszych przymrozków. Można sadzić je również wiosną, od końca marca. Do końca kwietnia, gdy minie ryzyko przymrozków. Natomiast krzewy w pojemnikach z bryłą korzeniową sadzimy w dowolnym terminie od wiosny do jesieni, poza okresami upałów i przymrozków.

Kilka porad na koniec. Nie możemy również zapomnieć o regularnym podlewaniu i posadzeniu w miejscu stałym. Na pytanie, gdzie najlepiej sadzić róże radzimy, aby były to miejsca z dużym dostępem do słońca. Warto też pamiętać, że cechują się dużą odpornością na mróz.

Jeśli mają jeszcze Państwo pytania dotyczące sadzenia róż bądź potrzebują Państwo profesjonalnej porady zapraszamy do naszego punktu sprzedaży. Z miłą chęcią pomożemy w wyborze roślin, aby dodawały uroku każdemu otoczeniu i spełniały oczekiwania.