Umów się

Nasadzenia zastępcze

W naszej szkółce Szczeblewscy posiadamy w sprzedaży sadzonki na nasadzenia zastępcze. Oferujemy szeroką gamę roślin do wyboru!

Czasami okazuje się, że wycięcie roślin jest jedynym rozwiązaniem – wówczas zaleca się przeprowadzenie nasadzenia zastępczego, aby zrekompensować usunięcie wybranych roślin. Od lat dostarczamy najwyższej jakości sadzonki, które pozwalają na wykonanie nasadzeń zastępczych w różnych punktach – tam, gdzie usunięto dotychczasowo rosnące drzewa i krzewy.

Szkółka ogrodnicza drzew i krzewów ozdobnych Szczeblewscy zapewnia kompleksową obsługę w ramach dostawy  i sadzenia roślin zastępczych – posiadamy w tym zakresie wieloletnie doświadczenie!

Czym są nasadzenia zastępcze?

Zgodnie z przepisami Ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (Dz.U. z roku 2013, poz.627, ze zmianami) istnieje możliwość usunięcia drzewa lub krzewu, ale pod warunkiem jego przesadzenia albo wykonania nasadzenia zastępczego. W takiej sytuacji nie pobiera się opłat za wycięte rośliny.

Liczba wykonanych nasadzeń zastępczych nie może być niższa niż liczba usuniętych roślin – ale może być większa.

Odroczenie opłaty za wycięcie drzew lub krzewów poprzez zastosowanie nasadzeń zastępczych następuje na okres 3 lat, licząc od momentu upływu terminu wskazanego w zezwoleniu na nasadzenia zastępcze. Wobec tego dopiero efektywne wykonanie nasadzeń pozwala na zwolnienie z ewentualnej opłaty.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Nasza szkółka Szczeblewscy zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług w ramach dostawy i sadzenia sadzonek krzewów i drzew. Posiadamy w tym zakresie ponad 50-letnie doświadczenie!

W naszej ofercie znalazły się także różnorodne rośliny przeznaczone na nasadzenia zastępcze. To starannie wyselekcjonowane sadzonki, które cechują się wysoką odpornością na czynniki pogodowe, a także choroby, dzięki czemu mogą bezproblemowo rosnąć przez wymagany w przepisach okres.

W razie dodatkowych pytań dotyczących naszej oferty roślin na nasadzenia zastępcze pozostajemy stale do dyspozycji.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty w szkółce Szczeblewscy!